A családokért imádkoztunk Győr-Újvárosban

2015.12.27

2015. december 27-én Szent Család vasárnapján az Egyház szeretettel szemléli a betlehemi barlangban a Szent Család tagjait, s a keresztény családokat oltalmukba ajánlja. Győr-újvárosi plébániatemplomunkban a Szent Családot köszöntöttük a délelőtti szentmise keretében, s kértük közbenjárását.

A szentmise elején a szentmisét bemutató Zsebedics József atya és az asszisztencia a Szent Család mellékoltárhoz vonultak, ahol imáinkkal a szent család közbenjárása által Isten oltalmába és szeretetébe ajánlottuk a világban élő családokat. Megható része volt ezen imádság a szentmise elején, hiszen a mellékoltáron a Betlehemi békeláng égett a kis mécsesben, amely szimbolizálta a világ és a család békéjét. József atya homíliájában pedig a családról elmélkedett.

Adja Isten, hogy a Szent Család legyen példa és útmutatás a mai kor családjainak; uralkodjék orrhonukban a  béke, egyetértés és a szeretet!

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Kép: Bálint István

Híreink forrásmegjelöléssel használhatóak fel.