A győri Prohászka iskola diákjainak bérmálása az újvárosi templomban

2017.05.29

Május 20-án szombaton, a 10 órakor kezdődő szentmisében bérmálta meg Dr. Veres András megyéspüspök úr a győri Prohászka Ottokár Orsolyita iskola diákjait, az újvárosi Urunk színeváltozása plébániatemplomban. A szentmise elején Németh József iskola-igazgató úr köszönte meg püspök úrnak, hogy fontosnak érezte, hogy személyesen bérmálja meg a prohászkásokat. Ezt követően Mogyorósi Márk atya, a negyven bérmálkozó hitoktatója mutatta be tanítványait. Püspök úr szentbeszédében a fiatal keresztényekre váró feladatokról beszélt. Arról a felelősségről, mely egy újra keresztény életet élő Európa születését segíti. Kiemelte a katolikus iskolákban rejlő lehetőségeket, de hangsúlyozta a családok nélkülözhetetlen szerepét. Az újvárosi Urunk színeváltozása templomunkban tartott bérmáláson negyven fiatal keresztény tett ígéretet, hogy a megváltó Krisztust követő életet fog élni.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Forrás: prohaszka.gyor.hu