A hősökre emlékeztek Győr-Újvárosban

2013.05.20

Győr-Újvárosban pünkösdhétfőn a szentmisére hívó harangok ezúttal a világháborús hősökért szóltak. A délelőtti ünnepi szentmisét, a Győr-újvárosi első és második világháborúban elhunyt hősökért mutatta be plébánosunk Zsebedics József.

A szentmisén részt vett Fekete Dávid Győr városának alpolgármestere,  az újvárosi részönkormányzat képviselője. Az immáron második alkalommal megrendezendő eseményt tavaly hagyományteremtő céllal tűzte ki a egyházközség valamint az újvárosi részönkormányzat. A szentmise után a pap az asszisztencia és a megemlékező hívek kivonultak a templom előcsarnokába, ahol a világháborús hősök névtáblája van kihelyezve. Itt Fekete Dávid alpolgármester helyezett el koszorút, a hősök leszármazottjai és a hívek gyertyát gyújtottak az örök világosság jeleként. Az esemény a himnusz, a szózat és a Boldogasszony Anyánk énekével zárult.

Az eseményről készült képek megtekinthetők itt.

Hováth Csaba