A Lourdes-i Szűz Mária köszöntése Győr-Újvárosban

2015.02.15

A Lourdes-i Szűzanya ünnepét Katolikus Egyházunk február 11-én tartja, ez a nap egyben II. János Pál rendelkezése szerint a betegek világnapja.  A győr-újvárosi hívek február 15-én, az évközi idő 6. vasárnapján köszöntötték a Lourdes-i Szűzanyát a délelőtti ünnepi szentmise keretében.

A legszentebb áldozatot plébánosunk Zsebedics József atya mutatta be.  A szentmise végén a pap és az asszisztencia ünnepélyes körmenetben vonult le a Lourdes-i Szűzanyának szentelt neo-gót stílusú mellékoltárhoz, a hívekkel együtt. A körmenet alatt a "Szépen szól a kis harang" című Lourdes-i éneket énekelték a hívek. József atya fohászában bizalommal kérte a betegeket gyógyító Szűzanyát, segítsen nekünk mindennapi keresztjeink hordozásában.

Forduljunk bizalommal a betegek gyógyítójához, s kérjük gyakran segítségét testi és lelki bajainkra!
Betegségben - Szűz Anyánkhoz:
,,Velem voltál jó Szűz Anyám, fájdalmamban vigasztaltál
Átöleltél, rám hajoltál, éjjel nappal erőt adtál.
Te voltál a menedékem, fájdalmamban segítségem.
Szent Fiadat kérjed értem, adja vissza egészségem.
Ó Szűz Anyám állj mellettem, - a kezemet, ne engedd el.
Kétségbe esni ne hagyj, szívembe békességet adj.
És ha eljön a nagy óra, ha indulok a nagy útra,
Térden állva, leborulva, szent nevedet magasztalva,
Sóhajtom ki lelkemet."

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.