A világháborús hősökre emlékeztek Győr-Újvárosban

2014.06.13

Győr-Újvárosban 2014. június 9-én, pünkösdhétfőn a szentmisére hívó harangok ezúttal a világháborús hősökért szóltak. A délelőtti ünnepi szentmisét, a Győr-újvárosi első és második világháborúban elhunyt hősökért mutatta be plébánosunk Zsebedics József.

A szentmisén részt vett Győr város képviseletében Szeles Szabolcs, Győr-Újváros Településrészi Önkormányzatának alelnöke, szigeti képviselő. Az immáron harmadik alkalommal megrendezendő eseményt hagyományteremtő céllal tűzte ki a egyházközség valamint az újvárosi részönkormányzat, hogy együtt emlékezzünk a világháborús hősökre. A szentmise után Képviselő úr ünnepi beszédét hallhattuk, aki méltatta az újvárosi hősök érdemeit, a haza megvédéséért. Az ünnepi beszéd után a pap az asszisztencia és a megemlékező hívek kivonultak a templom előcsarnokába, ahol a világháborús hősök névtáblája van kihelyezve. Itt Szeles Szabolcs képviselő úr helyezett el koszorút, a hősök leszármazottjai és a hívek közösen imádkoztak a hősök lelki üdvéért. Az esemény a himnusz, a szózat és a Boldogasszony Anyánk énekével zárult.

Az eseményekről készült fotókat megtekintheti itt.

Kép: Kránitzné Bálint Krisztina