Az Újvárosi Szűzanya kegyképének másolata

2021.04.07

eredeti-masolat.pngMint ahogy arról már hírt adtunk, az Újvárosi Szűzanya-kegyképünket most restaurálják. A neki szentelt mellékoltárról számunkra nagyon hiányzik a Szűzanya kegyképe, így már alig várjuk, hogy mielőbb elkészüljön a felújított kép, hogy újra mellékoltárunk díszévé válhasson.
Talán csak kevesen tudják, de az Újvárosi Segítő Szűzanya kegyképének van egy másolata a Győr-Szigeti Szent Rókus templomban. Egykoron ezt a kegykép-másolatot nagyon tisztelhették a szigetiek, ezt bizonyítja a Mária fejére tett ezüst korona.
Amíg a kegyképünket restaurálják, addig a szigeti egyházközség hívei rendelkezésünkre bocsátották a másolatot, amit kispapunk segítségével a napokban fel is tettünk a kegyoltár falára. A képek ezt örökítették meg.

Kérjük bátran az Újvárosi Szűzanya csodás közbenjárását, aki már sok csodát tett Újvárosban.

Újvárosi Szűzanya, könyörögj érettünk!

dscn6485.jpgdscn6486.jpg

dscn6487.jpgdscn6489.jpgdscn6493.jpgdscn6495.jpg