Balázs áldás Győr-Újvárosban

2014.02.14

Február 3-án, az Egyház Szent Balázs püspököt és vértanút köszönti. A Győr-Újvárosi hívek február 9-én, az évközi idő 5. vasárnapján a délelőtti ünnepi szentmise keretében kérték Szent Balázs vértanú közbenjárását a torokbaj és minden más baj alól.

A legszentebb áldozat bemutatása után a plébános Szent Balázs vértanú püspök közbenjárását kérve Balázs-áldásban részesítette a megjelent híveket.

Szent Balázs örményországban élt a IV. században. Hitéért Diocletianus császár borzasztó kínzások után lefejeztette. Torokbajban és más betegségekben szoktak a hívők közbenjárásáért fohászkodni. A "Balázs-áldás" szentelmény, mely az egészségünkért való imádsághoz hozzáadja az Egyház és a közbenjáró Szent érdemeinek támogatását.

Az eseményről készült fotókat megtenkinheti itt.

Kép: Kránitzné Bálint Krisztina