Boldog Apor Vilmos ünnep Győrben

2014.04.05

Április 5-én, szombaton 19 órától vasárnap reggel 7 óráig Apor-virrasztás volt a vértanú püspök, Boldog Apor Vilmos sírjánál.

A virrasztás szombaton 18.30 órakor koszorúzással kezdődött a püspökvár udvarán. 19.30-kor elmélkedést tartott a Nagyboldogasszony székesegyházban Dr. Janka Ferenc veszprémi görögkatolikus paróchus, a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola tanára.

20.30-kor Apor-keresztutat tartottak a hívek Marics István városplébános vezetésével majd  21 órakor  ünnepi szentmise kezdődött, melyet főtisztelendő Marton József bencés atya mutatott be Boldog Apor Vilmos püspök úr sírjánál a hédervári kápolnában. Koncelebrált: Erdész Ferenc kanonok és Marics István városplébános.  A szentmise után imaóra-virrasztás kezdődött.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.