Búzaszentelés Győr-Újvárosban.

2015.04.26

Április 26-án, húsvét negyedik vasárnapján a győr-újvárosi Urunk színeváltozása-plébániatemplomban ünnepi szentmise keretében tartották a búza megáldásának szertartását. A szentmisében azért imádkoztunk, hogy Isten áldja meg a világ búzavetéseit, hogy minden embernek bőségesen jusson a mindennapi kenyérből. A legszentebb áldozatot Zsebedics József plébános mutatta be. József atya szentmise elején búzaszentelést tartott, a szertartás végén a pap a négy világtáj felé fordulva négy evangéliumi szakaszt énekelt, annak jeléül, hogy az áldást az egész határ, sőt az egész világ búzavetésére kéri. A szentmise végén ministránsunk egy-egy szál szentelt búzát adott a híveknek.

Egy egyetemei tanár így vall ezen ősi hagyományról és szertartásról: „Nagy kár volna tehát, ha hagynánk feledésbe merülni, hiszen a hitben való erősödésünket és gyarapodásunkat is szolgálja. Őrizzük, ápoljuk ezt a tisztes hagyományunkat is féltő szeretettel. Ne feledkezzünk meg arról, hogy ezt a Földet mi csak bérbe vettük az unokáinktól. Ezért kötelességünk azt minden szép hagyományunkkal együtt továbbadni nekik - ápoltan, tisztán és sértetlenül.”

Az eseményről készült fotók megtekinthetők itt.

Kép: Kránitzné Bálint Krisztina

Híreink forrásmegjelöléssel használhatók!