Búzaszentelés Győr-Újvárosban

2013.04.28

2013. április 28-án, húsvét ötödik vasárnapján a Győr-újvárosi Urunk színeváltozása plébániatemplomban ünnepi szentmise keretében tartották a búza megáldásának szertartását.

A legszentebb áldozatot Zsebedics József c. kanonok-plébános mutatta be.  A szentmise elején búzaszentelést tartott, a szertartás végén a pap a négy világtáj felé fordulva négy evangéliumi szakaszt énekelt, annak jeléül, hogy az áldást az egész határ, sőt az egész világ búzavetésére kéri. A szentmise végén plébániánk gyermekei egy-egy szál szentelt búzát adtak a híveknek.

Egy egyetemei tanár így vall ezen ősi hagyományról és szertartásról: "Nagy kár volna tehát, ha hagynánk feledésbe merülni, hiszen a hitben való erősödésünket és gyarapodásunkat is szolgálja. Őrizzük, ápoljuk ezt a tisztes hagyományunkat is féltő szeretettel. Ne feledkezzünk meg arról, hogy ezt a Földet mi csak bérbe vettük az unokáinktól. Ezért kötelességünk azt minden szép hagyományunkkal együtt továbbadni nekik - ápoltan, tisztán és sértetlenül."

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.