Februári elsőszombati engesztelés az újvárosi Szűzanya kegyoltáránál

2022.02.07

p1620211.jpgA tavaly 180 éves Győr-újvárosi Urunk színeváltozása templomunk ikonikus festményéhez az újvárosi Segítő Szűzanya-kegyképhez a hívek számtalan csodát tulajdonítanak, mutatja ezt a kegyoltáron elhelyezett rengeteg ezüst fogadalmi ékszer és hálatáblácska, amelyeket a hívek hoztak a Szűzanyának az elmúlt több mint két évszázadban. Hagyományteremtő szándékkal minden elsőszombaton ünnepélyes imaórát vezetünk a Segítő Szűzanya kegyoltáránál. Soron következő alkalmunk 2022. február 5-én szombaton 17 órakor volt plébániatemplomunkban. Imaóránkat Horváth Csaba kispapunk vezette, aki elmélkedésében a szeretethimnuszt vette alapul.

Következő imaóránkat március 5-én szombaton 17 órakor tartjuk. Hívunk és várunk mindenkit!

Fotó: Radicsné Csőre Andrea

Híreink csakis forrásmegjelöléssel használhatóak fel!

p1620208.jpg p1620216.jpg