Gyertyaszentelés és Balázs áldás Győr-Újvárosban

2015.02.08

2014. február 8-án, az évközi idő ötödik vasárnapján a győr-újvárosi hívek a délelőtti szentmise elején emlékeztek meg Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéről. Plébánosunk, Zsebedics József atya és az asszisztencia a szentmise elején az Újvárosi Segítő Szűzanya kegyoltárához vonultak, ahol az atya gyertyákat szentelt, és közösen imádkoztunk mindannyiunk lelki békéjéért. A gyertyák megáldása és megszentelése után körmenetben vonultak az oltárhoz, így adták tovább a ministránsok a híveknek a lángot, melyet jelképesen az evangélium felolvasása után fújtak el a hívek jelezve, hogy az evangélium által Jézus szól hozzánk aki a  "világ világossága". A legszentebb áldozat bemutatása után a plébános Szent Balázs vértanú püspök közbenjárását kérve Balázs-áldásban részesítette a megjelent híveket.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

Kép: Kránitzné Bálint Krisztina