Hálaadás Pinnyéden

2014.12.08

Fénykép2014. december 8-án, Szeplőtelen fogantatás ünnepén délután hálaadó szentmise volt a Győr-pinnyédi Jézus szíve templomban. A szentmisét az elmúlt évek ott szolgáló atyák mutatták be: Dékány Ferenc püspöki irodaigazgató, Dömötör László kisegítő és Zsebedics József plébános. Sajnos Megyeri Ciprián és Juhos Imre atyák nem tudtak eljönni. A hálaadó ünnepi szentmise a 15 esztendő most befejezett munkálataiért történt. A több mint 100 éves kis templomocska kívül és belül is megújult. A munkálatokat több mint 15 évvel ezelőtt Ferling György plébános kezdte meg a tetőzet lecserélésével. A szép piros hódfarkú cserép már messziről felhívja a figyelmet a templomocskára. Belül is kifestést kapott, a liturgikus tér is átrendeződött a szembemiséző oltárral. A színes ablakok is fel lettek újítva melyek egy csodálatos misztikus hangulatot adnak a templombelsőnek. A templom külseje is újjá lett téve. Megtörtént a dréncsöves víztelenítés is. Új vakolatot kapott és festést. A szentmise elején Zsebedics József plébános atya a templom felújítási szakaszait mondta el, majd kiemelte, hogy az isteni gondviselés segítsége nélkül nem valósulhatott volna meg ez a régi álom, a templom felújítása. Dékány Ferenc főcelebráns örömének adott hangot, a szépen felújított templomért. Kérte, hogy imádkozzunk az egyházközségért, az Egyházért. Majd Ferenc atya megáldotta a kívül-belül felújított templomot. A  felolvasást Horváth Csaba és Koller Kludia végezte. Bár hétköznap volt a szentmise a hívek aránylag szép számmal vettek részt. A tetemes felújítás önkormányzati támogatásból, a pöspökség segítségével, és a jó hívek adományából történt, amit ismételten nagyon köszönünk. Nagy öröm volt ez a hálaadás mindnyájunk számára. Bízunk abban, hogy a felújított kis templomocska jobban meghozza a fejlődő Pinnyéd embereit a vasárnapi és ünnepi szentmisékre.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

Zsebedics József plébános
Kép: Horváth Csaba