Halottak napi szentmise és imádkozás Győr-Újvárosban

2015.11.08

A Mindenszentek ünnepét követő nap halottak napja. Egyháztanilag a szenvedő Egyház (latinul ecclesia patiens) napja, amit 998 óta tart meg az egyház a következő napon, november 2-án az elhunyt, de az üdvösséget még el nem nyert, a tisztítótűzben lévő hívekért. Szent Odiló clunyi bencés apát 998-ban vezette be emléknapként. Később a bencés renden kívül is ünnepnappá vált, és a 14. század elejétől a katolikus egyház egésze átvette. A szentmisét plébánosunk Zsebedics József atya minden elhunyt hívő lelki üdvéért mutatta be. Áldozáskor a Közelebb, közelebb, Uram hozzád éneket énekeltük, a szentmise befejező áldása után József atya vezetésével a Szűzanya képéhez vonultunk. E kép úgy ábrázolja Máriát, mint a tisztítótűzben szenvedő lelkek szabadítóját. Itt együtt kértük a Szűzanyát, hogy közbenjárásával segítse meg a tisztítótűzben szenvedő lelkeket, hogy mielőbb megláthassák Istent az Ő örök országában.