II. világháborús képek az újvárosi templomról - Képanyag gyűjtési akció

2016.02.29

Ritka értékes fotókat kaptunk templomunkról, mely a lebombázott templomunkról készültek. E képeket "közkinccsé" tesszük, minden volt és jelenlegi újvárosi hívő figyelmébe ajánljuk!

Az álványozott templom, a bombatámadást ért hagymasisak, és a cserép nélküli tetőzet a második világháború következménye. Sajnos a bombatámadás templomunkat sem kímélte. A II. világháborúban annyira megrongálódott a tetőszerkezet, hogy használhatatlanná vált. Akkoriban nagyon olcsón sikerült helyrehozni, de ezen tetőszerkezet időtállóságát minimum 30 évre becsülték... a 30 évből aztán 70 év lett, ami nagy kárt tett a templom belső terében, hiszen rengetegszer beázott, s mai napig beázik. De az új tetővel, ez már többet nem fog megtörténni. (Templomunk külsejét másfél éve újították fel) Hasonló eset történt az új hagymasisakkal is. Nem állították helyre a régit, még csak nem is a régihez hasonlót terveztek meg, hanem egy új hagymasisakot. Érthető is, hogy mindent olcsó munkaanyagból készítettek, hiszen a háború után nagy szegénység volt. Aki esetleg tudja, hogy a képek illetve a templomot ért bombatámadás mikor történt, kérjük írjon az ujvarosi.templom@gmail.com email címre. Továbbá, ha van az újvárosi templommal kapcsolatos fényképük (közösségi ünnepről, templomunkról, személyekről stb.) azt beszkennelve vagy lefotózva is elküldhetik a fent említett email címre. Személyesen is lehet fotókat hozni, melyeket a kép másolása után vissza is adnánk. A képeket behozhatják a plébániára (Simor János püspök tere 6.) fogadási időpontokban vagy a vasárnapi szentmisék után. Előre is köszönjük a sokat jelentő segítséget! Kérünk mindenkit osszuk meg e hírt , hogy sok emberhez eljusson a fényképgyűjtési akció. Köszönjük!

A fotók Békefi Péter gyűjteményéből valók.