Isten Igéjének vasárnapja Győr-Újvárosban

2021.01.24

2021. január 24-én Isten Igéjének vasárnapján ünnepi szentmisét mutatott be dr. Lukácsi Zoltán kanonok a győr-újvárosi plébániatemplomban.

Isten igéjének vasárnapján különös tisztelettel vesszük kézbe a Bibliát, Isten élő szavára figyelünk. A Szentírás eligazít az élet kérdéseiben. Mindennapi útmutatónk kereséseinkben. Ezen a vasárnapon a katolikus közösségek a templomokban kiemelt helyre teszik a Szentírást, és hálát adnak Istennek azért, hogy a Bibliát a kezükbe kapták, mert ebből megismerhetik a Teremtő elképzeléseit és akaratát, a helyes erkölcsi értékeket és alapelveket, eligazítást és erőt meríthetnek belőle életük egész folyamán, és bizonyosságot arról, hogy az ember boldog öröklétre kapott meghívást.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Fotó: Radicsné Csőre Andrea
Híreink csakis forrásmegjelöléssel használhatóak fel!