Karácsony ünnepe Győr-Újvárosban -

2020.12.27

"Fel nagy örömre, ma született, aki után a Föld epedett..." - hangzott fel a Megváltó születésének szentmiséjén Gárdonyi Géza író, egykori győr-szigeti tanító által írt karácsonyi ének a Győr-Újváros Urunk színeváltozása templomban.

2020. december 24-én, szenteste 18 órai kezdettel az ünnepi szentmisét Dr. Lukácsi Zoltán kanonok-plébános mutatta be. A szentmise zenei szolgálatát templomunk Szent József szkólája látta el, akik lélekemelő előadásban szólaltatták meg a legszebb karácsonyi énekek kórusfeldolgozásait. A szentmise után plébánosunk megnyitotta a betlehemi szent jászolt.

2020. december 25-én pénteken, karácsony napján de. 11-kor kezdődött az ünnepi szentmise. A szentmise végén híveink ajándékot adtak át plébánosunknak karácsony ünnepe alkalmából.

2020. december 26-án, karácsony másnapján Egyházunk Szent István diakónus vértanú ünnepét üli. Ezen a napon az ünnepi szentmisét Dr. Lukácsi Zoltán székesegyházi mesterkanonok, templomunk plébánosa mutatta be. A szentmisén velünk ünnepelt Horváth Csaba harmad éves kispap-szeminaristánk is, aki prédikáció-igehirdetés keretében szólt az újvárosi hívekhez. Kispapunk elmélkedésében Szűz Mária példáján keresztül, a karácsony igazi öröméről beszélt. Az igehirdetést elolvashatja itt.
A betlehemi kis Jézus indítson minket arra, hogy ne csak karácsony ünnepén legyünk egymás iránt szeretettel, hanem az Úr évének minden napján.

A szentmisékről készült képeket megtekintheti itt.

Fotó: Radicsné Csőre Andrea

Híreink csakis forrásmegjelöléssel használhatóak fel.