Mária keresztút Győr-Újvárosban

2014.03.28

2014. március 28-án, pénteken keresztútra gyűltek össze az újvárosi és szigeti hívek, az újvárosi Urunk színeváltozása plébániatemplomban. E keresztút különlegességét az adta, hogy a stációk elmélkedéseit a Richard G. Furey C.Ss.R  által írt Mária keresztutat olvasták a hívek.

A szép gondolatok és elmélkedések segítettek minket a keresztút mélyebben való átéléséhez.

Évszázados katolikus hagyomány a keresztúti elmélkedés, hogy életformánkká válljon. Mária Jézus édesanyja járta az első keresztutat. Ez a keresztút Mária keresztútja, a stációkat az ő nézőpontjából próbálja visszaadni.

"Mária követte az Üdvözítőt.  Mária a szíve mélyéig együtt szenvedett Fiával a keresztúton. Szenvedéseit egyesítette Jézuséval.
Mária szívét a fájdalmak tőre járta át, s ezért érti meg Ő a mi szenvedéseinket is.
Sötét gondolatok kínoznak, vagy halálos bűn terhe nyomaszt, forduljunk Őhozzá, a szomorúak vigasztalójához, a bűnösök menedékéhez. Ő odavezet Fiához, a szenvedő Megváltóhoz."

Plébániatemplomunkban minden pénteken 18 órától keresztút, áldoztatással egybekötve.

A Mária keresztút megtekinhető és elolvasható itt.
Az eseményről készült fotók megtekinthetők itt.