Mindenszentek főünnepe Győr-Újvárosban

2021.11.01

p1600703.jpg„Mindenható örök Isten, ki megadtad nekünk, hogy egy napon ünnepelhessük minden szented dicsőségét, arra kérünk, hogy sokszoros közbenjárásukra bőven áraszd reánk irgalmasságodat” – hangzik fel az ünnepi mise könyörgése mindenszentekkor. E szavakkal a már mennybe jutott, üdvözült hívek közösségének, a diadalmas egyháznak a közbenjárását kéri a földön élő lelkeket egybefogó, küzdő egyház.

November 1-jén közös napon ünnepeljük az összes szentet, vagyis valamennyi megdicsőült lelket, akikről sokaságuk miatt a kalendárium külön, név szerint nem emlékezhet meg. Mindenszentek ünnepe a kötelező egyházi ünnepek közé tartozik, ezért a hívek számára előírás a szentmisén való részvétel. Ezen a napon este 18 órai kezdettel szentmisét celebrált Lukácsi Zoltán plébános. A szentmise végén pedig az elsötétített templomban, halottak esti ájtatosságot tartott, amelyben városrészünk és templomunk elhunyt lakosaiért, híveiért, szolgálattevőiért imádkozott.

Fotó: Radicsné Csőre Andrea

p1600703.jpgp1600709.jpgp1600712.jpg