Munkás Szent József ünnepe Győr-Újvárosban.

2013.05.01

2013. Május elsején, munkás Szent József liturgikus emléknapján ünnepi lélekkel jelentek meg a Győr-újvárosi hívek a 9 órai szentmisén, hogy Szent József közbenjárását kérjék.

Ünnepünk kettős volt, hiszen Zsebedics József plébánosunk május elsején tartja névnapját a győr-újvárosi templomban tartott hálaadó szentmise keretében, a Szent József mellékoltárnál. A szentmise ordináriumaként felhangzott a gregorián Missa de Angelis latin nyelvű mise. Plébánosunk prédikációjában elmondta, hogy Szent József kultusza Győr-Újvárosban nagyon régi. A mai templom helyén állt egykor Újváros második temploma, melyet 1749-ben szenteltek fel Szent József tiszteletére. Hogy miért Szent József tiszteletére? Valószínűleg az akkor uralkodó II. József  "kalapos" király miatt is. (Ekkoriban a templom segítője és fenntartója a város kegyura volt). A rohamosan fejlődő városrész növekvő létszáma miatt, e templom kicsinek bizonyult. Ezért elhatározták egy új templom megépítését a mai helyén, melyet Urunk színeváltozásának tiszteletére emeltek. A templom 9 mellék-kápolnájából Szent József tiszteletére is emeltek egy oltárt. A mai templom melyet 1835-től, 1841-ig építettek, máig Győr második legnagyobb temploma. Nemhiába: Szent József kultusza annyira erős és hű maradt, hogy a mostani templomot is "József" templomnak nevezik. József atya homíliája végén a Szent patrónus közbenjárását kérte a templom élő és megholt segítőire. Kedves színfoltja volt az eseménynek, hogy plébánosunk latinul adta áldását a megjelent hívekre. A szentmise után plébániánkon folytattuk az ünneplést.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.