Nagypénteki liturgia Urunk halálának emlékére Újvárosban

2022.04.15

2022. áp1630129.jpgprilis 15-én, nagypénteken 16 órától keresztútjárással, majd közvetlen utána pedig ünnepi liturgia keretében emlékeztünk meg Krisztus szenvedéséről és kereszthaláláról az újvárosi plébániatemplomban. Nagypénteken nincs szentmise, mert maga Jézus mutatta be véres áldozatát a kereszt oltárán. A Lukácsi Zoltán atya által vezetett nagypénteki szertartás leborulással, csendben, imádkozva kezdődőtt  meg. Az olvasmányok után, evangéliumkor a János szerinti népi énekes passiót énekelte templomi szkólánk, valamint az Újvárosi Művelődési Ház kórusa, Radicsné Csőre Andrea vezetésével. Ezután az egyetemes könyörgésekre, illetve a liturgia legmegrendítőbb eseményére a szent kereszt-ereklye felmutatására és a hódolatra került sor. A szentmise végén pedig megnyitottuk a szent sírt híveink előtt, ami idén is lélekemelő látványt nyújtott mindazoknak, akik elmélkedni szerettek volna Jézus értünk vállalt szenvedésén és kereszthalálán.

Fotó: Radicsné Csőre Andrea

Híreink csakis forrásmegjelöléssel használhatóak fel!

p1630105.jpgp1630107.jpgp1630112.jpgp1630129.jpg