Németh Gábor atya új plébánosunk első szentmiséje templomunkban

2017.08.14

Augusztus elsején Zsebedics József plébánosunk nyugállományba vonult, utódja Főtisztelendő dr. Németh Gábor kisbácsai plébános, főiskolai tanár lett. Gábor atyát már augusztus 6-i búcsú-ünnepünk alkalmából is köszöntöttük. Első ünnepélyes szentmiséje újvárosi hívei körében augusztus 13-án vasárnap délelőtt került sor. A szentmisén felcsendült Halmos László Győri miséje.

Gábor atya a szentmise végén mutatkozott be a híveknek. 1977-ben született, majd érettségi után jelentkezett Győr egyházmegyés kispapnak. Papi tanulmányait Győrben, majd Rómában folytatta. 2002-ben szentelték pappá. 2003-ban licenciátust szerzett erkölcsteológiából a Pápai Lateráni Egyetemen, majd a  Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán doktorátust szerzett és 2011-ben habilitált. Főiskolai tanár, szemináriumi prefektus. A győri Hittudományi Főiskola mellett oktat a Széchenyi István Egyetemen is. 2013-tól Kisbácsai plébános, 2017 augusztus elsejétől ellátja Győr-Sziget, Győr-Újváros, valamint Győr-Pinnyédi filiánkat is. Gábor atya kérte a híveket imádkozzunk érte, hiszen sok munkája lesz a 4 egyházközségben: Szigetben, Újvárosban és Pinnyéden, valamint plébánosi székhelyén Kisbácsán. A hívek tapssal köszöntötték új lelkipásztorunkat.

Isten áldja plébánosunkat Gábor atyát, hogy méltón tudja vezetni az üdvösség útján a reá bízott újvárosi nyájat!

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

H.Cs.

Kép: Kránitzné Bálint Krisztina