Pünkösdvasárnap az újvárosi világháborús hősökre emlékeztek Győr-Újvárosban

2020.05.31

p1470592.jpg

Az egyház évről évre szent várakozásban tölti a Pünkösd előtti napokat, mint az apostolok egykor Jeruzsálemben. A Győr-újvárosi hívek a délelőtti szentmisén ünnepelték meg a Szentlélek eljövetelének ünnepét. A piros színű miseruhában mondott ünnepi szentmise énekei, olvasmányai, könyörgései, az ünnepélyesebb szertartások hozzá segítettek minket abban, hogy teljesebben átéljük a Szentlélek eleven erejét. Ezen a napon a legszentebb áldozat keretében megemlékeztünk az első és második világháború újvárosi áldozataiért. A  szentmise után egyházközségünk elnöke köszöntötte plébánosunkat Lukácsi Zoltán atyát, születésnapja alkalmából. Az ünnepi köszöntés után a pap és az asszisztencia a hívekkel együtt kivonultak a templom előcsarnokába, ahol az újvárosi világháborús hősök emléktáblái vannak. Plébánosunk rövid elmélkedése után Horváth Csaba kispapunk felolvasta az újvárosi hősök neveit, majd lelkiüdvükért imádkoztunk. A megemlékezés koszorúját  Radicsné Csőre Andrea az Újvárosi Művelődési Ház igazgatója helyezte el a város vezetése nevében. Emlékezésünk a szózat éneklésével ért véget.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

H. Cs.

Fotó: Radicsné Csőre Andrea, Csákiné Hiba Zsuzsanna

Híreink csakis forrásmegjelöléssel használhatóak fel!