Regényes történelem: „5 templom utcája” – Győr-Újváros templomainak története az 1700-as 1800-as években

2019.02.23

Kapcsolódó kép

Egy utca – 5 templom. Európában is különlegesség Győrben, az Újváros városrész, ahol szinte egymás tőszomszédságában áll az Evangélikus Öregtemplom, a zsinagóga, valamint a katolikus, a református, és a rác templom. Az 1700-as 1800-as években iparosok és kereskedők lakta városrészben együtt és egymás mellett éltek különböző felekezetek és nemzetiségek, többek között rácok, németek, zsidók és magyarok.
Hogyan alakult ki ez a vallási és etnikai sokszínűség és hogyan tudtak együtt és egymás mellett élni? Végigsétálunk a templomok útján és felidézzük Győr-Újváros életét az 1700-as 1800-as években.

A Kossuth Rádió 2019.02.22-i felvétele, amely a Kossuth utca öt templomát mutatja be, meghallgathatja itt.

Vagy letöltheti innen: Kossuth rádió felvétele Újváros öt templomáról

Szerepel benne templomunk története is.