Szent István király ünnepe Győr-Újvárosban

2015.08.20

Augusztus 20-án egyházunk I. Szent István királyról emlékezik meg: az első apostoli magyar királyról, aki megteremtette nemcsak a földi hazát, hanem egyháztevékenysége által az égi hazát is, a magyarság számára, ezáltal lett országunk keresztény ország, Szent István halálakor pedig Mária országa. Zsebedics József győr-újvárosi plébános a délelőtti ünnepi szentmisében, prédikációjában Szent Istvánról beszélt, kiemelve a király győri kötődéseit. A szentmise befejező áldása előtt a plébános ünnepélyesen megáldotta és megszentelte az új kenyeret. Hálát adtunk Istennek, hogy megadta az idei termést, s kértük, hogy adja meg a mindennapi kenyerünket. A szentmise a magyar himnusz eléneklésével fejeződött be.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt!

Kép: Kránitzné Bálint Krisztina

Híreink forrásmegjelöléssel használhatóak fel.