Szent Rókus búcsút ünnepeltek Győr-Szigetben

2020.08.24

25sziget.jpg

A Győr-Szigeti Szent Rókus Egyházközség és az Egészséges Nemzedékért Alapítvány hagyományos megemlékezés tartott 2020. augusztus 16-án, vasárnap délután Győrben, a Simor János püspök terén a Magyar Millenniumi Emlékkereszt tövében. A megemlékezésen részt vett Szigeti Szabolcs, az Emberi Erőforrások Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkárság helyettes államtitkára, Széles Sándor, Győr-Moson-Sopron megye kormánymegbízottja, akik beszédük megtartását követően az emlékkeresztnél koszorúkat is elhelyeztek. Az ünnepséget szentmise követte a Simor téri Szent Rókus templomban, szentbeszédet mondott dr. Lukácsi Zoltán székesegyházi mesterkanonok, Győr-szigeti és újvárosi plébános. A szentmisére kihelyezték Szent Rókus csontereklyéjét. A zenei szolgálatot az újvárosi templom szkólája végezte, orgonán közreműködött Cziglényi László orgonaművész.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Kép forrás: kisalfold.hu, gyorplusz.hu, Nyőgér Zoltán

Híreink csakis forrásmegjelöléssel használhatóak fel!