Szentháromság vasárnapján az újvárosi világháborús hősökre emlékeztünk

2015.05.31

Győr-Újvárosban 2015. május 31-én, Szentháromság vasárnapján a szentmisére hívó harangok ezúttal a világháborús hősökért szóltak. A délelőtti ünnepi szentmisét, a győr-újvárosi első és második világháborúban elhunyt hősökért mutatta be plébánosunk, Zsebedics József c. kanonok. A zenei szolgálatot templomunk szkólája végezte. Az immáron negyedik alkalommal megrendezett eseményt azzal a hagyományteremtő céllal tűzte ki a egyházközség valamint az újvárosi részönkormányzat, hogy együtt emlékezzünk a világháborús újvárosi hősökre.

A szentmisén részt vett Győr Megyei Jogú Város képviseletében Fekete Dávid, alpolgármester, egyben városrészünk képviselője, valamint Szeles Szabolcs, Győr-szigeti képviselő. A szentmise után alpolgármester úr ünnepi beszédét hallhattuk, aki méltatta az újvárosi hősök érdemeit, a haza megvédéséért, továbbá beszédében kiemelte, hogy a hősökről való megemlékezést nemcsak a hivatalos ünnepükön május utolsó vasárnapján, hanem az ő emlékezetüket mindig ápolni kell. Az ünnepi beszéd után a pap, az asszisztencia és a megemlékező hívek kivonultak a templom előcsarnokába, ahol a világháborús hősök névtáblája van kihelyezve. Itt a város két képviselői koszorút helyeztek el, a hősök leszármazottjai és a hívek közösen imádkoztak a hősök lelki üdvéért. Az esemény a Himnusz, a Szózat és a hősök énekével zárult.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Kép: Bálint István

Híreink forrásmegjelöléssel használhatók fel!