Szentírás-vasárnap Győr-Újvárosban

2013.09.29

Szeptember 29-én, Szentírás vasárnapján ünnepi szentmisét mutatott be dr. Lukácsi Zoltán kanonok, szemináriumi rektor a győr-újvárosi plébániatemplomban.

A legszentebb áldozat a Szentírás ünnepi formában való bevonulásával kezdődött meg. Zoltán atya homíliájában buzdított bennünket a Szentírás gyakori olvasására. Elmondta: a Szentírás ne legyen csak egy a könyvek közül, hanem legyen az életünk része, tetteink eligazítója. Ne csak olvassuk, ne csupán hallgassuk, hanem váltsuk is tettekre, amire tanít és ösztönöz.

Szentírás vasárnapján különös tisztelettel vesszük kézbe a Bibliát, Isten élő szavára figyelünk. A Szentírás eligazít az élet kérdéseiben. Mindennapi útmutatónk kereséseinkben. Ezen a vasárnapon a katolikus közösségek a templomokban kiemelt helyre teszik a Szentírást, és hálát adnak Istennek azért, hogy a Bibliát a kezükbe kapták, mert ebből megismerhetik a Teremtő elképzeléseit és akaratát, a helyes erkölcsi értékeket és alapelveket, eligazítást és erőt meríthetnek belőle életük egész folyamán, és bizonyosságot arról, hogy az ember boldog öröklétre kapott meghívást.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Fotó: Bálint Krisztina