Szentmise Zsebedics József atyáért halálának 1. évfordulóján Győr-Újvárosban

2019.05.26

dscn4416.jpg2018. május 19-én, pünkösd vigíliáján hunyt el szeretett plébánosunk Zsebedics József atya. Halálának első évfordulóján 2019. május 19-én az újvárosi és szigeti hívek Kapuvárra utaztak József atya végső nyughelyét felkeresni. Itt imádkoztunk lelke üdvösségéért a kapuvári hívekkel együtt. Egy héttel később 2019. május 26-án vasárnap, az újvárosi Urunk színeváltozása templomban imádkoztunk egykori lelkipásztorunkért, a délelőtti ünnepélyes szentmise keretében. Az engesztelő szentmisét Zsebedics atya utóda Lukácsi Zoltán plébánosunk celebrálta.

dscn4421.jpgA szentmise zenei szolgálatát az újvárosi templom szkólája végezte, akik Halmos László Missa Jubilate című kilencedik magyar miséjének tételeit énekelték. Orgonán közreműködött Lévai Kamilla a Zeneakadémia hallgatója. A szentmise áldása után pedig felcsendült József atya egykori tanítványának Horváth Csabának Requiem című kóruskompozíciója, melyet tavaly komponált József atya temetésére.

Lukácsi Zoltán atya a szentmise végén megköszönte mindazok szolgálatát, akik méltóvá tették megemlékezésünket. Zoltán atya kérte, imádkozzunk elhunyt plébánosunkért, valamint kérjük az aratás urát, küldjön munkásokat aratásába, legyenek új papi hivatások, akik az Isten országáért munkálkodnak.

dscn4413.jpg

dscn4416.jpg

dscn4417.jpg

dscn4422.jpg

dscn4423.jpg

dscn4424.jpg

dscn4434.jpg

Szöveg-Fotó: H. Cs.

Híreink csakis forrásmegjelöléssel használhatóak fel!