Szentmise Zsebedics József atyáért halálának 2. évfordulóján Győr-Szigetben

2020.05.19

p1470464.jpg2018. május 19-én, pünkösd vigíliáján hunyt el szeretett plébánosunk Zsebedics József atya. 2020. május 18-án hétfőn 18 órakor, a Győr-Szigeti Szent Rókus templomban imádkoztunk egykori lelkipásztorunkért, ünnepélyes szentmise keretében. Az engesztelő szentmisét Zsebedics atya utóda Lukácsi Zoltán plébánosunk celebrálta. A megemlékező beszédet József atya egykori tanítványa, Horváth Csaba kispapunk mondta. Beszédében kiemelte József atya szellemi értelemben vett legnagyobb érdemét, méghozzá azt, hogy identitást, értékszemléletet adott híveinek többek között helytörténeti munkái által. Helytörténeti munkái által felkutatta egyházközségeink szentéletű lelkipásztorainak és világi híveinek életútjait. József atya nem csak egy távoli korszak szentjeit, nem csak egy távoli ország kanonizált szentjeit állította figyelmünkbe, hanem „hétköznapi” szenteket, olyan embereket állított elénk példaképül, akik itt Újvárosban, Szigetben és Pinnyéden tevékenykedtek. Akik itt, egészen közel hozzánk meg tudták valósítani az életszentséget. Olyan buzgó világi híveket, papokat állított lelki szemeink elé, akik sokat tettek Isten országának megvalósulásáért már itt a földön, akik felvirágoztatták templomainkat és benne a hívő lelkeket… Ez egy egészen sajátos lelkipásztori gondolkodásmód. József atya egy egészen sajátos lelkipásztori evangelizálást folytatott a lelkek szántóföldjein. A teljes igehirdetést elolvashatja itt.

Lukácsi Zoltán atya a szentmise végén megköszönte mindazok szolgálatát, akik méltóvá tették megemlékezésünket. Zoltán atya kérte, imádkozzunk elhunyt plébánosunkért, valamint kérjük az aratás urát, küldjön munkásokat aratásába, legyenek új papi hivatások, akik az Isten országáért munkálkodnak.

H. Cs.

Fotó: Radicsné Csőre Andrea

Híreink csakis forrásmegjelöléssel használhatóak fel!

p1470487.jpg

p1470469.jpg