Szentségimádás Győr-Újvárosban.

2015.01.12

Január 7-én, hétfőn 10 órától 16 óráig egész napos szentségimádás volt győr-újvárosi plébánia-templomunkban.

A reggeli szentmise 9 órakor kezdődött, melyet Dömötör László atya mutatott be. László atya homíliájában elmondta, hogy a kenyérbe rejtezett Úr Jézus képes erőt adni nekünk, ezért is nagy kegyelem a szentáldozás. Templomunk hívei csodálatos virágkomkozíciókkal diszítették az oltárt melyre a szentmise végén az Oltáriszentséget tette László atya. A szentmisét követően egész napos szentségimádás kezdődött.
A 16 órakor kezdődő ünnepi szentségeltételkor plébánosunk, Zsebedics József atya az Oltáriszentséggel áldotta meg a híveket, majd köszönetet mondott azoknak a híveknek, akik áldozatos segítséget vállaltak templomunk szép díszítésében, és az egész nap nyitva tartott templom őrzésében. Képeink a délutáni szentségeltételről és az azt követő szentmiséről készültek.

Az eseményről készült fotók megtekinthetők itt.

Kép: Bálint István, Horváth Csaba