Újváros öt templomának története - VIDEÓ -

2020.05.15

Előre felvett előadásokkal rendezik meg idén május 14. és 18. között a győri Öt Templom Fesztivált.

A szervezők nem szerették volna elhalasztani a vallási és kulturális párbeszéd elősegítését célzó előadásokat, szertartásokat, koncerteket és kiállítást, ezért hat nap alatt előre felvették a produkciókat, amelyeket a Kultúrpart YouTube-csatornáján, a Maradj Otthon Fesztivál Facebook-oldalán és a Győr Plusz televízióban lehet megtekinteni. A felvételeket a győri újvárosi városrész templomaiban, az evangélikus Öregtemplomban, a görög katolikus, a katolikus és a református templomban, valamint a zsinagógában rögzítették.

E kapcsán a minden évben nagy érdeklődést kiváltó Öt Templom túrát most már virtuálisan is lehet megtekinteni.

Az Öt Templom túra felvételét, köztük a mi templomunk történetét, az alábbi videón lehet megtekinteni 18:40 perctől.

Forrás: Öt Templom facebook oldal