Újvárosi templomunk kórusának első közös kirándulása

2021.10.30
250956809_117330067399518_2083390862385720319_n.jpg2021. október 28-án, csütörtökön az újvárosi Urunk Színeváltozása templomunk Szent Józsefről nevezett szkólája egész napos kiránduláson vett részt. Először Kisbéren tekintették meg a Mini-Magyarország Makett kiállítást. Ezt követően Majkra látogattak, ahol helyi idegenvezetővel ismerkedtek a Kamalduli Remeteség történetével és az épületekkel. Innen Tatára vezetett az utuk. Először a Kapucinusok templomában szentmisén vettek részt, melyet Lukácsi Zoltán plébánosunk mutatott be. Ezen a szentmisén templomunk szkólája látta el a zenei szolgálatot, Horváth Csaba kispapunk vezényletével. A szentmise után Kovács Csaba Albert atya, a templom plébánosa mutatta be a szép, impozáns templomot. Mindezek után az Öreg-tó és a Vár mellett elsétálva, az Eszterházy Palotába mentek. Helyi idegenvezető mutatta be a kastélyt és a látnivalókat. Utolsó előtti állomásuk Neszmély volt, ahol a helyi általános iskolát nézték meg, amelyet Makovecz Imre tervezett.
A neszmélyi rétespajta étteremben pedig finom vacsora keretében fedeles levest és mákos rétest fogyasztottak, melyeket ott helyben, látványkonyhában készítettek el a mesterszakácsok. Esti programként kimentek a dunaalmási temetőbe, ahol énekkel és mécsessel emlékeztek Csokonai Vitéz Mihály Lillája sírjánál, akihez számtalan verset írt a költő. E közös kirándulás ajándék volt a kórusnak, a sok szép lélekemelő zenei szolgálatért, amelyet templomunkban teljesítettek. A lelkes szervezésért hála és köszönet illeti Radicsné Csőre Andrea kórustagot. Lukácsi Zoltán atyának a kiváló idegenvezetést és lelki vezetést, Horváth Csaba kispapunknak mint a szkóla vezetőjének pedig a zenei előkészítést és jelenlétét.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Fotó: Bögi Tamás