Ünnepi szentmise és kenyérszentelés Szent István napján Győr-Újvárosban

2014.08.20

2014. augusztus 20-án, Egyházunk I. Szent István királyról emlékezik meg. Az első apostoli magyar királyról, aki megteremtette nemcsak a földi hazát, hanem egyháztevékenysége által az égi hazát is, a magyarság számára, ezáltal lett országunk keresztény ország, és Szent István halálakor Mária országa. József atya a délelőtti ünnepi szentmisében, prédikációjában Szent Istvánról beszélt, majd kitért az iraki keresztények helyzetére is. Kérte, hogy Ferenc pápánkkal együtt társuljunk az imában és imádkozzunk az iraki keresztényekért. A prédikáció végén a Most segíts meg Mária imádságot mondtuk el közösen. A szentmise befejező áldása előtt a plébános ünnepélyesen megáldotta és megszentelte az új kenyeret. Hálát adtunk Istennek, hogy megadta az idei termést, s kértük, hogy adja meg a mindennapi kenyerünket. A szentmise a magyar himnusz eléneklésével fejeződött be.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Fotó: Pércsy Kornél