Úrnapi szentmise és körmenet templomunkban

2016.05.29

2016. május 29-én vasárnap, Urunk szent Testének és Vérének főünnepén, Úrnapján 17 órai kezdettel ünnepi szentmisét celebrált plébánosunk Zsebedics József c. kanonok a Győr-újvárosi Urunk színeváltozása-plébániatemplomban. A szentmise fényét emelte az áldozáskor elhangzott Cesar Franck Panis angelicus c. műve melyet Horváth Csaba énekelt és kísért orgonán. A szentmise után templomunkban tartottuk meg az ünnepélyes úrnapi körmenetet 4 oltárt érintve: Szent Család mellékoltár, Szent József mellékoltár, Nepomuki Szent János mellékoltár és az Újvárosi Segítő Szűzanya kegyoltára. A 4. állomás után a főoltárhoz visszatérve a Te Deummal és szentségi áldással ért véget az Úrnapi szentmise és körmenet.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Híreink forrásmegjelöléssel használhatóak fel!

Kép: Bálint István