Virágvasárnap ünnepe Győr-Újvárosban

2014.04.15

2014. április 13-án, az Egyház virágvasárnap ünnepét ülte meg, amikor az Úr Jézus bevonult Jeruzsálembe, s mi ünnepélyesen elkísérjük őt azon az úton, a szenvedés útján. A Győr-Újvárosi egyházközség ünnepi szentmise keretében emlékezett meg Jézus jeruzsálemi bevonulásáról.

Az ünnepi szentmisét Zsebedics József plébánosunk mutatta be. A szentmise elején a pap és kísérete ünnepélyesen az előkészített barkaágakhoz vonult. A pap könyörgést mondott az ágak fölött majd megáldotta és meghintette szenteltvízzel. Ezt követően a pap és az asszisztencia ünnepi körmenetben vonult a főoltárhoz.

Evangéliumkor a népi énekes passiót, Jézus szenvedéstörténetét hallgathattuk meg, áldozáskor pedig Kodály: Stabat Mater c. kórusművét, melyet templomunk szkólája adott elő.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.