Virágvasárnapi szentmise Győr-Újvárosban

2015.03.29

A tavasz első virágával, barkaszenteléssel, majd ünnepélyes bevonulással kezdődött meg újvárosi plébániatemplomunkban a virágvasárnapi szentmise.

A szentmise elején Zsebedics József plébánosunk és kísérete ünnepélyesen az előkészített barkaágakhoz vonult. A pap könyörgést mondott az ágak fölött, majd megáldotta és meghintette szenteltvízzel. Evangéliumkor templomi szkólánk előadásában hallhattuk Szent Márk evangélista szerint a népi énekes passiót, áldozáskor pedig Palestrina: Jesu Rex admirabilis c. kórusművét. Köszönjük zenei szolgálatukat.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Fotó: Kránitzné Bálint Krisztina, Vermes Józsefné, Ibolya

Áldott ki az Úr nevében jön!

Virágvasárnapot ünnepli az egyház most vasárnap, április 29-én. Ezzel a nappal megkezdődik a nagyhét, amely a kereszténység legnagyobb ünnepére, a húsvétra vezet el bennünket. Virágvasárnap Jézus Jeruzsálembe való bevonulásáról emlékezik meg a Katolikus Egyház. Ez a vasárnap egyben az Úr szenvedésének vasárnapja néven ismert a liturgiában, ezen a szentmisén hallhatjuk Krisztus szenvedéstörténetét, a passiót.