Vízkereszt ünnepe Győr-Újvárosban.

2014.01.24

A katolikus hívek a hagyomány szerint minden évben január 6-án ünneplik vízkereszt ünnepét, mely a Szentírás szerint, Jézus megkeresztelkedésének története kötődik. A Győr-Újvárosi Urunk színeváltozása plébániatemplomban a hívek, a délután 5 órakor kezdődő ünnepi szentmisén emlékeztek meg Jézus megkeresztelkedéséről.

Az ünnepi szentmisét főtisztelendő Zsebedics József atya, templomunk plébánosa mutatta be. A szertartás csúcspontja a víz és a só szentelése volt. József atya elmondta, hogy mindkét elem fontos számunkra, mint a testi és lelki értelemben. Ősi hagyomány, hogy Vízkereszt napján vizet és sót használunk. Vizet azért, mert tisztít, lemossa bűneinket. A só pedig konzervál, megőriz. Megőriz minket az isteni szeretetben. A víz- és sószentelés végén a plébános ünnepi körmenetben hintette meg szenteltvízzel a híveket, jelezve a bűneinktől való megtisztulást. A szentmise zenei szolgálatát templomunk szkólája végezte.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Kép: Bálint István