XI. Országos Szervita Zarándoklat

2013.04.24

A Magyarországi Szervita Rend (atyák, nővérek és világiak) 2013. április 20-án szombaton tartották a XI. országos zarándoklatukat. E zarándoklat helyszíne a budapesti Szervita Szent Anna templom volt, melyet egykoron Szervita atyák laktak, és tartottak fent. Az ez évi zarándoklat témája Pucci Szent Antal Szervita atya volt. A Pistoia-i egyházmegye Poggiole településén született 1819-ben. 18 éves korában belépett a Szervita Rendbe, majd pappá szentelték. Plébános volt Viareggioban 45 éven keresztül, egészen haláláig. Konventjének és tartományának is priorja volt, testvéreként szolgálta rendtársait. Teljesen Istennek és a Boldogságos Szűznek ajándékozta életét, mindenét az emberek, de különösképpen a szegényeket szolgálatára szentelte. 1892. január 12-én halt meg. XXIII. János pápa 1962. dec. 9-én iktatta a szentek közé.

A zarándokok több templomot érintettek imádság jeléül, ahol Pucci Szent Antal életszentségéről elmélkedtek. Minden templomban más világi rendi testvériségek tartottak elmélkedést a zarándokok számára. A templomokat érintve az utcákon a zarándokok, hitüket megvallva, a rózsafüzért imádkozták. Főállomásuk volt a Szervita Szent Anna templom, ahol a templom előtt Dr. Székely János Budapest-esztergomi segédpüspök már várta a több mint 100 fős zarándok csoportot. (Győr, Ózd, Eger, Székesfehérvár, Nagykanizsa, Bakonysárkány, Mezőkövesd, Mezőkeresztes, Budapest) E templomban megtalálható a hét Szent Szervita rendalapító ereklyéje is. Az ünnepi főpapi szentmisét püspök atya mutatta be, Bogisich Ferenc O.S.S.M Szervita világi rendi atya, és a Magyarországon élő egyetlen Szervita szerzetes atya a Belga származású Philippe-Marie van Dael O.S.M (Fülöp atya) konccelebrálásával. A szentmisén egy Mezőkeresztesi Szervita nővérek által fenntartott gyermekotthonból, egy fiú lett elsőáldozó, majd a szentmise végén Fülöp atya felvette őt a Szervita Skapuláré Társulat tagjai közé, ami kedves színfoltja volt e szép eseménynek.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.