Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2016 évi győr-újvárosi templombúcsúk -augusztus 6 és szeptember 12 -MEGHÍVÓ

 2016. augusztus 6. 18 óra: Urunk színeváltozása napi templombúcsú

 

- A győr-újvárosi egyházközség szeretettel meghív minden Krisztus-hívőt 2016. augusztus 6-án, szombaton 18 órai kezdettel a Győri Egyházmegye egyetlen Urunk színeváltozásának tiszteletére szentelt templomának búcsú-ünnepére. A legszentebb áldozatot Győri Imre esperes-kanonok, gyárvárosi plébános mutatja be. Előtte 17 órától szentségimádást tartanak Urunk színeváltozásán elmélkedve.

 

*

 

2016. szeptember 12. 18 óra: Templomszentelési búcsú Győr-Újvárosban 

 

- 175 évvel ezelőtt, 1841. szeptember 12-én Mária neve napján szentelték fel Győr második legnagyobb templomát az újvárosi Urunk színeváltozása templomot. Ezen alkalomból megemlékező búcsúi szentmise lesz szeptember 12-én, hétfőn 18 órai kezdettel. Az ünnepi szentmisét Dr. Smatovits János győrhegyi prépost, aranymisés áldozópap, egykori plébánosunk mutatja be. Előtte 17:30-tól a rózsafüzért imádkozzuk.

 

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit, ünnepeljünk együtt!