Hirdetés (2020.02.23.) Évközi 7. hét

2020.02.22

* Február 23-án, a vasárnapi szentmisén a katolikus iskolák javára tartunk gyűjtést.

* Február 26-án hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Ezen a napon szentmise csak Szigetben lesz, reggel 8 órai kezdettel.  Hamvazószerdát követő vasárnap (márc. 1) a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük templomunkban a Kedves Híveket.

* Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - 17 órakor keresztutat járunk templomunkban. Minél többen imádságos lélekkel vegyünk részt a keresztúton.

* Böjti fegyelem!
Szigorú böjt van: hamvazószerdán és nagypénteken; akik betöltötték a 18. életévet azok háromszor ehetnek, és egyszer lakhatnak jól.
Hústilalom van nagyböjt minden péntekén azoknak, akik betöltötték a 14. életévüket.
A böjtnek csak akkor van értelme, ha az hitből, Isten iránti szeretetből és a megtérés szándékával történik.