Hirdetés (2020.03.08.) Nagyböjt 2. vasárnapja

2020.03.07
* Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - este 5 órakor keresztutat járunk.

* Szeretettel invitáljuk jó hangú énekes híveinket passió éneklésbe.

* Intézkedések a járvány megelőzése érdekében – Az MKPK rendelkezése:

– Kérjük a szentmiséken a kézfogás és a nyelvre áldoztatás elhagyását és a kézbe áldoztatás általánossá tételét;

– kérjük a szenteltvíztartók kiürítését, azok használatának mellőzését;

Bővebb információ a linkre kattintva: https://www.magyarkurir.hu/hirek/intezkedesek-jarvany-megelozese-erdekeben-az-mkpk-rendelkezese

* A Győri Könnyező Szűzanya búcsúját a hívők részére március 14-15-én (szombat-vasárnap) tartják a székesegyházban. A búcsú ünnepélyes megnyitása márc. 14-én (szombat) 18:00 órakor kezdődő ünnepi szentmise keretében lesz, majd az éjszakát hagyományos virrasztással és imádsággal töltik a zarándokok. Márc. 15-én (vasárnap) reggel 6:00 órakor szentmisét mondanak a könnyezés órájában. Az ünnepi püspöki szentmise de. 10:00 órakor kezdődik. A zarándokok búcsúztatását 14:00 órakor végezik.

* Március 17-én, (kedd) tartják a papság és szüleik zarándoklatát a Könnyező Szűzanyához. Reggel 6:00 órakor szentmisét mutatnak be a könnyezés órájában. De. 11:00 órakor ünnepi püspöki szentmise kezdődik a Győri Egyházmegye papságával, melynek szónoka Marian Waligóra, a Czestochowa-i pálos kegyhely házfőnöke lesz. Püspök Úr, szeretettel vár mindenkit!