Horváth Csaba kispapunk lektoravatása a győri székesegyházban - Meghívó -

2021.02.03

Kedves Újvárosi, Szigeti és Pinnyédi Hívek!

77222934_798416723937073_6918606596280942592_n.jpgSzeretettel meghívom kedves Mindnyájukat a papságra való készületem egy ünnepélyesebb eseményére: 2021. február 13-án, szombaton, a délelőtt 10 órakor kezdődő ünnepélyes szentmise keretében Dr. Veres András püspök atya lektorrá* avat a győri Nagyboldogasszony székesegyházban.

Hálásan megköszönöm mindenkinek, aki a lektoravatási szertartásra eljön, velem együtt ad hálát a hivatás ajándékáért és imádkozik értem!

Imádságos szeretettel:
Horváth Csaba papnövendék

*Lektor feladata: Egyike a II. Vatikáni Zsinat után megmaradt ún. kisebb rendeknek, magyar megfelelője a felolvasó. A szertartást végző püspök lehetőség szerint ünnepi mise keretében adja át a Szentírást a 3. éves papnövendéknek, aki ettől a gesztustól kezdve már hivatalos megbízottjaik az Anyaszentegyháznak a szent szövegek olvasására. Ez esetben szent szövegek alatt értünk minden Igeliturgiában felhangzó szentírási szakaszt, a diakónusnak fenntartott Evangéliumot kivéve.

A lektor feladata, hogy Isten Igéje a liturgiában méltó módon és jól érthetően hangozzék el, de szolgálatába tartozik a templom aktuális hirdetéseinek felolvasása is. A lektor tisztségre való felavatásban - a szemináriumok gyakorlatának megfelelően - a 3. évfolyamos papnövendékek részesülnek.