Öt Templom Fesztivál programjai templomunkban

2022.05.12

2022. május 16-tól kezdődik és május 16-ig tart a győri Öt Templom Fesztivál. A kulturális rendezvény programjainak eredetileg Győr-Újváros öt istentiszteleti helye adott otthont, amelyek egy utcában, egymás közelében találhatók.

Néhány program a fesztivál eseményei közül, ami templomunkat is érinti:

- Május 14. (szombat) 19.00 - Urunk színeváltozása-templomunk (Győr, Kossuth u. 42.)

Capella Theresiana kórus – Pilinszky és a Zene

A Capella Theresiana 17 évvel ezelőtt alakult, elsősorban professzionális liturgikus zenei szolgálatra, melyet azóta is rendszeresen végez Budapesten, az Avilai Nagy Szent Teréz templomban. Az énekegyüttes Pilinszky születésének 100. évfordulójára  2021-ben egy olyan műsort állított össze, melyben Pilinszky művészetekhez és főleg a zenéhez való kapcsolatát kívánta reprezentálni.
A koncertet a kórus alapító karnagya Dr. Merczel György vezényli.

Jegyár:2500 ft

- Május 15. (vasárnap) 18.00 - Urunk színeváltozása-templomunk (Győr, Kossuth u. 42.)

Sebestyén Márta és a Mizsei Quartett – Szent Márton köpenye és Szűz Mária oltalma alatt

Gregorián énekek, népénekek, barokk áriák és hangszeres improvizációk.

Sebestyén Márta – ének
Mizsei-Takács Zsuzsanna – ének
Mizsei Zoltán – ének, orgona
Ágoston Béla – ének, fúvós hangszerek, citera
Keönch László Farkas – ének, ütőhangszerek, hegedű

Jegyár: 3500 ft

- Május 16. (hétfő) 17.00 - Ráth Mátyás téri Nepomuki Szent János kápolna

A Kossuth utca elején levő Nepomuki Szent János kápolnánknak e napon van a búcsúja. 17 órakor ünnepélyes imaórát vezet a kápolnánál plébánosunk, Dr. Lukácsi Zoltán atya. Szeretettel hívjuk a híveket erre a közös imádkozásra.

Jegyértékesítés online, a TIXA felületén, és személyesen a Rát Mátyás tér 4. szám alatt található fesztiválirodában. További részletek és programok az Öt Templom Fesztivál facebook oldalán érhetők el.